Saç Ekimi
Operasyonu

Saç kaybı yaşayan, saçları dökülen kişiler için hem doğal hem de kalıcı olarak yeniden saç kazandırmanın en kolay yolu saç ekimidir.

Saçın dökülmüş olduğu bölgelere yapay değil, kişinin dökülen doğal saçları eklenir. Saç ekimi sırasında kullanılacak olan saçlar, kişinin saç dökülmesi olmayan bölgelerinden alınacaktır.

Saç Ekimi
Operasyonu

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık saç dökülmesi meydana geliyor. O nedenle erkekler saç ekimini daha sık yaptırıyor. Özellikle 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse %50’sinde saç dökülmeleri görülüyor. Saç dökülmelerinin sadece erkeklerin başına geldiğini söylemek hatalı olur. Kadınlarda da saç dökülmeleri, seyrekleşme problemleri olabiliyor.

Saç dökülmelerinin en temel nedenlerinden biri genetiktir. Eğer ki aile bireylerinde saç dökülmesi sorunu varsa bu ailedeki herkese genetik olarak aktarılabilir. Bunun yanında travmatik bir olay sonucunda strese bağlı olarak da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Tıbbi rahatsızlık sonucunda da saç dökülmeleri oluşabiliyor. Saç dökülmesi her zaman saç ekimi gerektirmez. Ancak, dökülme sonucunda deri görünüyorsa o zaman saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi yapılacaksa bunun için yeterli kök bulunması gerekiyor. Saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun yeterli saç kökü varsa ekim yapılabilir. Kaş, sakal ya da bıyık bölgelerine de ekim sağlanabiliyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi İzmir işlemini yaparken pek çok yöntemden yararlanılıyor. En çok tercih edilen ise FUE ve DHI yöntemleri oluyor. FEU yönteminde saç kökleri tek tek alınır ve döküm oluşan bölgeye ekilir. DHI ise kalemli ekimdir

Saçın rengi, yapısı ve genetiği yapılacak ekimin başarı yüzdesini etkileyen özellikler arasındadır. İki yöntem arasından hangisinin seçileceği de yine kişinin deri yapısı, saç yapısı ile alakalıdır. Her ne kadar FUE yöntemi iz bırakmadığı için tercih ediliyor olsa da bazı kişilerin bünyesin DHI yöntemi ile saç ekimine müsaittir. Saç ekimi için sizlere profesyonel destek veriyoruz.

İletişime Geç

İletişime Geçin
+90 532 387 17 59
Email
info@clinicert.com

Sizi Arayalım

Aşağıda yer alan form aracılığı ile iletişim bilgilerinizi bırakın, temsilcimiz aynı gün içinde sizinle irtibata geçsin.

  Adınız Soyadınız

  Telefon Numaranız

  Hangi Birim İçin?

  Randevu Tarihi

  ClinicErt

  ClinicErt faaliyetlerine 2019 yılı başında başlamıştır.

  Ödüllerimiz
  Sosyal Hesaplar

  Kliniğimize ait tek ve gerçek sosyal hesaplardır. Takip ederek bizden haberlere erişebilirsiniz.

  Copyright 2020 by ClinicErt. All rights reserved.