Göz Kapağı
Estetiği

Gözler yüzün odak noktasıdır ve estetik açıdan en önemli noktalardan biridir. Göz kapaklarımızın derisi vücudumuzdaki en ince deri yapısına sahiptir.

Dolayısıyla bu bölge yaşlanma ile sarkmanın gelişmesine en duyarlı bölgedir. Yaşın ilerlemesi ile göz çevresinde bir takım değişiklikler meydana gelir.

Üst göz kapaklarında ciltte sarkma ve gevşeme olurken, alt göz kapaklarında torbalanma, kırışıklıklar meydana gelir. Yorgun, mutsuz, uykusuz yüz ifadesi ortaya çıkar.

Göz Kapağı
Estetiği

Tüm bunların sonucu olarakta kişi olduğundan daha yaşlı görünür. Göz kapağı estetiğinde amaç doğal görüntü ve şekilleri bozmadan göz çevresindeki sarkmaları, torbalanmaları gidererek kişiye daha genç bir görüntü kazandırmaktadır.

Üst göz kapağına yönelik yapılan cerrahi girişimde üst göz kapağında sarkmış olan cilt, cilt atındaki kas dokusu ve fıtıklaşan yağ dokusu çıkarılır. Kesi izi üst göz kapağı cildindeki çizgiye denk getirilerek kalacak olan iz en aza indirilir. Üst göz kapağı cildi çok ince olduğundan ameliyat izi çok az kalır ve çoğu zaman fark edilmez.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası kesi yeri strip adı verilen bant ile kapatılır. Şişlikler bir hafta içinde genellikle kaybolur ve hasta normal hayatına devam eder.

Alt göz kapağı estetiğinde ise kesi hemen kirpik diplerinden yapılır. Böylece ameliyat izi görünmez. Alt göz kapağı cerrahisinde torbalanmaya neden olan yağ dokusu ya çıkarılır yada yeniden düzenlenerek torbalanma giderilir. Yağ dokusu yeniden düzenlenirken alt göz kapağının alt kısmındaki çöküntü giderilir. Böylece daha genç bir görünüm elde edilir.

Alt göz kapağı estetiği ya sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 2 saat civarındadır. İyileşme süreci yaklaşık 15 günde tamamlanmış olur.

İletişime Geç

İletişime Geçin
+90 532 387 17 59
Email
info@clinicert.com

Sizi Arayalım

Aşağıda yer alan form aracılığı ile iletişim bilgilerinizi bırakın, temsilcimiz aynı gün içinde sizinle irtibata geçsin.

  Adınız Soyadınız

  Telefon Numaranız

  Hangi Birim İçin?

  Randevu Tarihi

  ClinicErt

  ClinicErt faaliyetlerine 2019 yılı başında başlamıştır.

  Ödüllerimiz
  Sosyal Hesaplar

  Kliniğimize ait tek ve gerçek sosyal hesaplardır. Takip ederek bizden haberlere erişebilirsiniz.

  Copyright 2020 by ClinicErt. All rights reserved.